Cameron Highlands – góry w tropiku

Z Penang do Tanah Rata dostałyśmy się minivanem. Tak jak Pani obiecała podróż trwała 4 godziny oczywiście z półgodzinnym postojem na posiłek w przydrożnej knajpie. Droga w połowie trasy stała się kręta i prawie cały czas pod górkę, dlatego osoby z chorobą lokomocyjną lepiej żeby w tym momencie spały. Poza tym podróż wręcz komfortowa jak na ten typ podróżowania, miejsce na nogi, skórzane fotele, klimatyzacja. A do tego kierowca przywiózł nas pod sam pensjonat w Tanah Rata.
Tanah Rata to główna miejscowość w Cameron Highlands, przyszło nam na myśl, że to taka Szklarska Poręba latem. Bary, stragany, pensjonaty, hotele, czego dusza turysty zapragnie. Zaplecze miasteczka bardzo bogate, a jedzenie pyszne u miejscowych hindusów. Miasto i okolica słynie z uprawy herbaty, truskawek i lawendy. Wszystkie pamiątki są w truskawki albo w kolory herbaciane i lawendowe.
Aby wybrać się na oglądanie pól herbacianych wskazane jest, ale nie jest to wymagane, wykupienie wycieczki u jakiegoś miejscowego operatora. Jest to wygodne, gdyż te pola są oddalone o kilka kilometrów od miasteczka, a w cenie otrzymujemy pakiet: samochód z kierowcą, który jest jednocześnie przewodnikiem w języku angielskim oraz mamy możliwość wybrania sobie dodatkowo wycieczki w ramach ceny: na plantacje truskawek, na treking w miejscowym lesie, na punkt widokowy itp. Wszystko zależy od czasu jaki chcemy poświęcić, co na interesuje i jaki mamy zasób gotówki. A dla osób, które lubią prywatne trekingi, droga jest dobra, betonowo-asfaltowa a mapy okolicy rozdają w informacji turystycznej.
Po jednej nocy i dniu zwiedzania postanowiłyśmy ruszyć dalej, bo czas cenny a w Tanah Rata więcej nic nie zwiedzimy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s